>
جستجوي پيشرفته جستجو در وب
? صفحه اصلی

 

 دفتر انتشارات
       

       بنا به ضرورتها و الزامات فراوان در زمینه ی سیاستها ، ماموریتها ، اهداف و فعالیتهای متعدد کاری در سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور ، دفتر انتشارات از سال 1389 به طور مستقل راه اندازی و تشکیل گردید.

هر سازمانی برای گزارش فعالیتهای خود نیازمند بهره گیری از مواد و رسانه های مکتوب و نشر آن است خصوصاٌ آن که آن سازمان دارای فعالیت آموزشی باشد. سازمان نیز که وظیفه توسعه و اشاعه فرهنگ حرفه آموزی ومهارت آموزی در جامعه را به عهده دارد باید برای آموزش، تدریس و انتقال تجارب یادگیری علاوه بر وجود استانداردهای آموزشی مهارتی، منابع آموزشی مرجع و کتب درسی و کمک درسی را در کلیه حرفه ها و مشاغل موجود در بخشهای مختلف اقتصادی را بر اساس فرایند های نیاز سنجی و امکان سنجی تولید و توزیع نماید.

از طرف دیگر ارزشیابی و تعیین صلاحیت فنی نیروی کار یکی از وظائف خطیر سازمان است خصوصاٌ تعیین سطح مهارت افرادی که به صورت خود آموزی شایستگیها و مهارتهایی را کسب کرده اند و خواستار شرکت در آزمون های ادواری سازمان به منظور سنجش و تعیین سطح و مهارت خود می باشند. لذا تدوین کتب ارزشیابی مهارت در قالب مجموعه های پرسش و پاسخ سوالات نظری و پروژه های عملی از اولویتهای کاری می باشد.

با عنایت به اهمیت فوق العاده بحث انتشارات در سازمان، سازماندهی فرایند انتشارات بارویکرد بهبود منابع آموزشی، نشر وچاپ منابع درسی بعنوان یک سیاست در سند راهبردی مهارت و فناوری سازمان درج گردید.

 اهم فعالیتهای دفتر انتشارات شامل موارد ذیل است :

1 – چاپ و نشر کتابهای آموزشی شامل درسی و غیر درسی
2 – چاپ و نشر کتابهای آزمون و ارزشیابی مهارت در بخشهای مختلف صنعت، خدمات، کشاورزی ، فرهنگ و هنر
3 – چاپ ونشر دفترچه های دوره های آموزشی و برنامه ی آزمونهای ادواری

 

 

                                                                                                                                       
                                                                                          
بازديدکنندگان اين صفحه: 97296 | بازديدکنندگان امروز: 139 | کل بازديدکنندگان: 343260 | بازديدکنندگان آنلاين: 1 | زمان بارگزاري صفحه: 0.1640 ثانيه